Moto

Elektro či benzínovou?


Obzvláště mladí lidé si v současné době pořizují motokoloběžky nejen na cestu do práce. Ale rovněž na nákupy či výlety do přírody. Možnost rychlého přemístění je velkou výhodou obzvláště od jara do podzimu, kdy počasí umožňuje cestování tímto dopravním prostředkem. V zimních měsících je jízda na motokoloběžce nepříjemná. A na namrzlém povrchu i nebezpečná. Na trhu jsou nabízeny dva druhy pohonů a je jenom na zájemci, který si vybere. Elektrická koloběžka, tím, že má pod stupátkem umístěnou baterii, na kterou navazuje vidlice s elektromotorem, je oproti benzínové o trochu vyšší.

Na motokoloběžce po městě

Odpružení tohoto typu koloběžek je vyřešeno dvěma nastavitelnými jednotkami s vepředu umístěným kloubem. Který umožňuje v případě potřeby řídítka sklopit. A koloběžku naložit do auta. Tím, že je přední kolo odpružené, je nezbytná pod ním nainstalovaná plastová harmonika, která chrání jezdce před nečistotami. Řídítka jsou vybavena otočným regulátorem elektromotoru, který indikuje docházející baterii. Rovněž jsou na nich umístěné dvě páčky brzd. Ve výbavě motokoloběžek jsou i výškově nastavitelná sedla. Což ocení všichni na delších trasách. I když i na nich někteří dávají přednost jízdě vestoje.

Na motokoloběžce do přírody

Oproti benzínovému motoru je první rozjezd s elektromotorem pro jezdce zajímavý a nezvyklý. Po otočení regulátoru rychle zabere a v okamžiku stroj s bzučením  rozjede. Jeho maximální rychlost je 28 km za hodinu. I když se může zdát, že vyrazit bez potřeby doplňovat benzín, je hranice dojezdu elektrokoloběžky 15 km. Proto je vhodné sebou vozit napájecí adaptér. Kterým je možné zapojením do zásuvky baterii dobít. Motorové benzínové motokoloběžky jsou vybaveny jak dvoutaktními, tak čtyřtaktními motory o obsahu 50cc. Jejich vysoký výkon nejenže umožňuje cestovat na nich i lidem s vyšší hmotností, ale zvládnou bez problémů i kopcovitý terén. A možnost načerpat u benzínových stanic benzín, kdykoliv je potřeba, je velkou výhodou. 

Mohlo by se vám také líbit...