Změnit nebo vylepšit vizuální stránku vašeho domova můžete celou řadou věcí. Můžete koupit nábytek, nové ozdobné prvky v podobě soch či obrazů nebo prostě jen vymalovat. Třetí možnost se sice zdá jako nejpracnější, ale zároveň je nejefektivnější. Nová barva vašich stěn dodá celému obydlí nový svěží dech. Navíc to ani moc nestojí, a to i když jsou barvy rok od roku dražší. Než se ale do tohoto dobrodružství pustíte, měli byste si vše důkladně promyslet. Chcete-li, aby výsledek co nejlepší a zároveň vás to nestálo až příliš mnoho času a dřiny, je vhodné si celou akci důkladně naplánovat.
Samozřejmě, že nemusíte tvořit mapy jako když se spojenci vyloďovali v Normandii, ale udělat si alespoň dílčí plán není na škodu, i když by měl být jen v hlavě. Důležité je určit, do kterých pokojů se pustíte jako první a které si necháte na konec. Dle toho pak budete přemisťovat nábytek. Obecně se pokládá za ideálním začít malovat velké místnosti a postupně pak přecházet k menším. Alespoň to nejhorší budete mít za sebou a malování kumbálu rozhodně není tak pracné a složité jako obývacího pokoje, případně ložnice.
Vybavení
Samozřejmě, že k tomu, aby vám šla práce pořádně od ruky, budete potřebovat to správné vybavení. Rozhodně by vám neměla chybět barva. Té nakupte dostatečné zboží a můžete klidně i do zásoby. Nikdy totiž přesně neodhadnete, kolik jí bude potřeba a je lepší mít rezervu než pak kvůli pár metrům čtverečním zase letět do obchodu. Navíc, když barva zbude, nevadí.
Může se použít na případné pozdější úpravy. Rozhodně se nezkazí. Důležité jsou také štětce, respektive válečky. To, jestli zvolit první nebo druhý nástroj, si už rozhodněte sami. Zkušenější malíři obvykle preferují štětec, ti méně zkušenější pracují s válečkem. Nedílnou součástí vašeho vybavení by měly být štafle, se kterými snadno dosáhnete na horní část zdí, případně i na strop.